TISM en het energiehuis…

Op de nieuwe campus in Bree bouwde het TISM een energiehuis waar alle nieuwe energietechnieken in samengebracht werden.

Omdat ze hier veel belang aan hecht en dit een bijzonder initiatief vindt, komt Vlaams minister van Energie Lydia Peeters het energiehuis openen op zondag 5 mei om 11 uur tijdens de opendeurdag. “Ook de bedrijven die dit energiehuis mede mogelijk maakten zullen hierbij aanwezig zijn”, aldus directeur Evens van het TISM. “Je kan als school zonnepanelen op je dak zetten en in de theorielessen hierover spreken, maar dan schieten we als technische nijverheidsschool tekort. We moeten de leerlingen daadwerkelijk en fysiek in contact brengen met deze nieuwe ontwikkelingen. We doen dat via de bouw van een energiehuis waar onze leerlingen moderne technologieën installeren, gebruiken en beheren. Belangrijk in het leerproces is dat onze leerlingen meten en controleren om de werking van de toestellen te optimaliseren. Onze leerlingen van de afdeling houtbewerking hebben het energiehuis in houtskeletbouw gebouwd en voorzien van de nodige isolatie. De leerlingen van de afdeling elektriciteit hebben de nodige bekabeling getrokken én fotovoltaïsche zonnepanelen geïnstalleerd. Zij staan ook in voor het gebruik en beheer van deze installatie.”

Print Friendly, PDF & Email
%d bloggers liken dit: